שיניים תותבות

שיניים תותבות
במהלך החיים ובעיקר במהלך החיים הבוגרים, השיניים שלנו הם כבר לא מה שהם היו בעבר כשהיינו צעירים יותר. הן פחות חזקות ויש אנשים שמתמודדים גם עם דלקות חניכיים שהרסו את השיניים, נסיגות חניכיים, עששת, גידולים או נגעים ודלילות עצם. כל אלו יחד מביאות למצב שבו אותו אדם זקוק להחלפה של השיניים. קיימות מספר שיטות להחלפת השיניים, כאשר אחת מהן היא שיניים תותבות שאותן יציע לכם הרופא כאשר המצב הרפואי של השיניים והעצם לא מאפשר שיקום בדרכים אחרות. בכתבה הבאה נסביר על סוגים שונים של שיניים תותבות.
​​​​​​​

שיניים תותבות כתהליך מעבר לפני קיבוע שתלים
יש אנשים שיש להם את כל התנאים לביצוע שיקום של הפה בעזרת שתלים. שיטה זו ידועה מאוד כיום והיא מועדפת על רופאי השיניים. במידה וקיימת האפשרות, יציעו לאדם את האופציה הזו. במהלך תהליך העקירה ועד ביצוע השתלים, קיים פרק זמן שבו העצם צריכה להשתקם מהעקירות או מביצוע הליך של השתלת עצם. פרק הזמן עשוי להתפרש על תקופה של חודשיים – שלושה ולכן, שיניים תותבות יהיו חלק מהתהליך עד לביצוע השיניים הקבועות. עבור האדם יבצעו התאמה של שיניים תותבות לפני ביצוע העקירה, על מנת שיהיו נוחות עבורו לאכילה וגם למצב של דיבור וחיוך.

סט שיניים תותבות נשלפות
אנשים מבוגרים שהוחלט כי הדרך היעילה ביותר עבורם היא פלטת שיניים תותבות, יבצעו עקירה של השיניים בלסת התחתונה והעליונה ויותאמו להם פלטות שיניים שלמות שניתנות לשליפה. האפשרות לשלוף את הפלטות עוזרת בשמירה של היגיינת הפה. המשתמש בפלטות יכול לשטוף אותן ולנקות לאחר אכילה. כמו כן, את הפלטות מסירים במהלך הלילה אל כוס עם מים ששומרת עליהן תקינות ונקיות.

שיניים תותבות חלקיות
שיניים תותבות חלקיות מיועדות עבור אנשים שצריכים השלמה של שיניים רק בחלק מהפה. זה מצב שמתרחש כאשר אין ברירה ויש לעקור שיניים מסוימות עקב דלקת, ריקבון או מצב שלא ניתן לבצע טיפול שורש וכדומה. השיניים החלקיות יהיו דומות בצבעם לשיניים הטבעיות של האדם ויהיה להן חלק המדמה את אזור החניכיים ומתלבש בדיוק על האזור בצורה מדויקת.

האם השיניים התותבות נוחות עבור המשתמשים?
שיניים תותבות הן גוף זר בתוך הפה ולכן מחייבות תקופת הסתגלות. בהתחלה יכול להיות שתרגישו קצת חוסר נוחות כי אתם לא רגילים שיש לכם גוף זר בפה, אך אם תתמידו, סביר מאוד שעד מהרה תתרגלו ותסתגלו. כמו כן, קיים ההיבט הפסיכולוגי של העניין, שלמעשה לא מדובר בשיניים שלכם, אלא בשיניים תותבות. לא לכולם קל לקבל את הנושא הזה ויש לחשוב על כל היתרונות שהשיניים התותבות מאפשרות לכם כמו אכילה נוחה, אין כאבים, אפשרות לנקות את השיניים באופן יסודי ועוד.
מבחינת הנושא של כאב, האנשים בעלי השיניים התותבות לא מרגישים כאב, אלא אי נוחות. אם התחושה היא של כאב, יכול להיות שיש לסדר את המנשך ותוכלו לבצע זאת יחד עם רופא השיניים וטכנאי השיניים בקלות.
 
 תחזוקה של השיניים התותבות בבית
בניגוד לשיניים שהינן שלכם או שתלים, השיניים התותבות מאפשרות הסרה שלהן וניקיון. ההמלצה של רופאי השיניים וגם שלנו כמעבדת שיניים, היא לשטוף את התותבות לאחר כל ארוחה. בצורה כזו יהיה לכם קל לשמור על התותבות שלכם לזמן ארוך מהרגיל. מעבר לניקיון לאחר כל ארוחה, יש להסיר אותן בערב לפני השינה, לנקות במברשת שיניים ולהניח בכוס עם מים פושרים או בטמפרטורת חדר. ניתן לרכוש מרופא השיניים או בחנויות הפארם גם טבליות ניקוי.
 

לתיאום פגישה יש למלא את הטופס
או התקשרו: 050-999-2772

שירות אישי 
​​​​​​​30 שנות ניסיון
בתותבות על שתלים

מקצועיות ואחריות​​​​​​​

יעילות וחסכון בזמן​​​​​​​
אלטמן קידום עסקים
דף הבית